Jdi na obsah Jdi na menu
 


Katrina Párkerová je smrtijedka, která se v knižkách ani filmu neobjevuje. Je to čistě má postava (Mollyhana ji zná z hry, kterou spolu hrajeme).

  Katrina Párkerová, hnědovláska s hnědýma očima, se přemístila domů. Tedy spíše na zahradu. Vytáhla klíče a odemkla. Pak jen vešla do domu. Nikdo na ni nečekal. Manžela neměla a od rodičů se odstěhovala.

  Kabát, který měla na sobě, si odložila na věšák ve vchodu do domu. Vyzula se a pokračovala do kuchyně. Nástěnní hodiny hlásaly půl jedenácté v noci. Povzdechla si. Zase dělal přesčas. A nikdo ji to nezaplatí. Škoda. Každá koruna platná.

  Dala se do vaření večeře. Udělala si jen chleba se salámem. Po večeři a sprše šla spát. V modrém noční košilce ulehla. Okamžitě jako mávnutí proutkem usla.

 

  Belatrix Black-Lestrange, tmavovláska s tmavýma očima, právě odcházela od Pána Zla. Ten ji zadal, prý velice důležitý, úkol. Měla najít a naverbovat nové smrtijedy. Nechápala, proč si její Pán vybral zrovna ji. Když ji hledá celá Anglie, jako uprchlou příznivkyni  Vy-víte-koho.

  Za přemýšlení došla až do přemisťovací místnosti a přemístila se k pár kouzelníkům. Všichni tento rok dokončili sedmí ročník v Bradavicích. Samozřejmě šla jen k čistokrevným. Vše proběhlo jak tak v pořádku. Teď ji jen zbývá poslední dívka. Jmenuje se Katrina Párkerová. Je prý silná, ale moc hodná. Proto ji musí dostat k sobě dřív než F.Ř.

  Přemístí se před malý hezký domeček. Zde by měla Katrina bydlet. Zazvoní. Nic. Znovu Zazvoní.

 

  Probudil ji zvonek. Zamžourala na budík. Byly tři hodiny ráno.

  „Kterej blbec.“ Mumlala si, když vstávala. Protřela si oči a zamířila ke vchodovým dveřím. Cestou si na sebe ještě navlékla zelený župan. Otevřela dveře. Za nimi stála nejhledanější smrtijedka, Belatrix Black-Lestrange.

  „Co chcete??“ Vyštěkne Katrina a vytáhne hůlku. Bela se jen chladně usměje.

  „Né tak zhurta.“ Chladně (jak jinak??) pronese Bela. „Přišla jsem ti něco nabídnout.“ Řekne. Načež Katrina vyvalí oči.

  „Z nejlepší smrtijedky, že se stal podomní obchodník??“ Mumlá si potichu. Bele to však neujde. „Ne, děkuji, ale nic si koupit nechci.“

  „Nejsem podomní prodavač, či co. Přišla jsem ti něco nabídnou. Pusť mne laskavě dovnitř. Nechci, aby mě tu viděl nějaký pošahaný bystrozor.“ Zasyčí Bela. Katrina uhne ze dveří a pokyne Bele ať vejde. Zavede ji až do obýváku.

  „Posaď se.“ Pokyne Bele. Ta se posadí. Katrina si sedne naproti Bele. „Tak o co jde??“ Zeptá se.

  „Nechtěla by ses stát smrtijedkou??“ Katrina vyvalí oči už podruhé za tuto návštěvu. Ani chtějí, aby se ona stala smrtijedkou??? Aby mučila mudli?? Aby je vybila?? Tak to je její sen. Oči ji zazáří.

  „Jasně.“ Přikývne nadšeně.

 

  Bela se pro sebe usměje. Tohle ji jde až moc lehce. Tady něco nehraje.

  „Dobrá dne 18.března 2008 v 17:00 se dostav do Malého Vislánku. Zde si tě náš Pán přezkouší a přijme do našich řad.“ S tím odchází a venku se přemisťuje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Blytonka

(Blytonka, 10. 4. 2008 7:03)

No krásný, hlavně se mi líbí, jak se jí zeptala, jestli chce být smrtijedka a ona jen : "Jasně!"

KUJÍÍÉÍ

(mollyhana, 9. 4. 2008 19:04)

Mocinky děkuji,je to moc krásné (ač krátké)!